Hyppää sisältöön

Kuvituskuva shakkinappulat

Orimattilan kaupunginhallitus koostuu 9 jäsenestä. Kaupunginhallituksen tehtävänä on kaupunginvaltuuston asettamien tavoitteiden mukaisesti johtaa hallintoa, vastata kaupungin etujen valvonnasta ja puhevallan käyttämisestä, valmistella ja täytäntöön panna valtuustossa käsiteltävät asiat sekä vastata ohjeiden antamisesta kaupun­gin edustajille eri yhteisöissä.

1.8.2021 - 31.5.2025
puheenjohtaja
Ville Erola (PS)
ville.erola(at)orimattila.fi
Tietäväläntie 131, 16300 Orimattila
040 548 9113, työ: 0400 494 456

I varapuheenjohtaja
Tero Nieminen (KESK)
tero.nieminen(at)orimattila.fi
Oravanmarjakuja 3, 16300 Orimattila
0400 496 680

II varapuheenjohtaja
Tuomo Jussila (KOK)
tuomo.jussila(at)orimattila.fi

jäsenet:

Sari Sikkilä (PS)
sari.sikkila(at)orimattila.fi

Jari Kaitaranta (PS)
jari.kaitaranta(at)orimattila.fi
Venlanpolku 3, 16300 Orimattila
040 843 2282

Riitta Lonka (KESK)
riitta.lonka(at)orimattila.fi

Pertti Laaksonen (KD)
pertti.laaksonen(at)orimattila.fi
763 2329, 050 348 4610

 Ida Jokinen (KOK)
ida.jokinen(at)orimattila.fi
040 527 7678

Tuula Koivunen (SDP)
tuula.koivunen(at)orimattila.fi
Niittytie 10, 16300 Orimattila
050 5303 810

henkilökohtaiset varajäsenet:
Tero Rönkkö, tero.ronkko(at)orimattila.fi

Sanna Heikkinen, sanna.heikkinen(at)orimattila.fi

Sari Eiranen, sari.eiranen(at)orimattila.fi

Arja Simola, arja.simola(at)orimattila.fi

Tommi Hykkyrä, tommi.hykkyra(at)orimattila.fi

Ari Anttila, ari.anttila(at)orimattila.fi

Antti Tuomala, antti.tuomala(at)orimattila.fi

Mirva Illi-Lampio, mirva.illi-lampio(at)orimattila.fi

Vesa Teräs, vesa.teras(at)orimattila.fi